Sprawdź gotowość Twojej firmy
na wdrożenie systemu klasy MES

Branża: produkcja wyrobów metalowych

o atutach prostego i szybkiego raportowania dla stanowisk manualnych

Proste i szybki system raportowania dedykowany do współpracy ze stanowiskami manualnymi, to jedna z cech wyróżniających systemu EDOCS MES. Dzięki zastosowaniu naszego autorskiego mechanizmu Smart Scanner usprawniliśmy wprowadzanie danych do systemu – zwiększając tym samym dostępność operatorów.

Co mówią o nas ci, którzy nam zaufali…

Co udało nam się osiągnąć?

Przed wdrożeniem

skomplikowany system raportowania produkcji w ERP

czasochłonne raportowanie

mało przyjazny interfejs

Po wdrożeniu

intuicyjny i szybki system raportowania – Smart Scanner

prosta obsługa – mniej strat czasu

zabezpieczenia Poka-Yoka – wiarygodne dane

Problem techniczny?

Mamy pomysł, jak go rozwiązać!

Problem:

Specyfika procesu produkcyjnego na stanowiskach manualnych wiąże się z krótkimi seriami produkcyjnymi, gdzie każda chwila operatora poświęcona na wykonanie niezbędnych raportów ma znaczący wpływ na wydajność. Dodatkowo raportowanie odbywa się w kioskach zainstalowanych na halach produkcyjnych – gdzie na jeden kiosk przypada do kilkunastu operatorów. W przypadku skomplikowanego systemu wprowadzania danych, istnieje ryzyko powstania wąskiego gardła.

Rozwiązanie:

EDOCS MES skutecznie usprawnił raportowanie produkcji z wykorzystaniem istniejących już kiosków. Zastosowano dedykowaną dla stanowisk manualnych funkcję Smart Scanner dzięki której cały proces raportowania produkcji stał się dla operatorów intuicyjny, a przede wszystkim szybki – sprowadza się do zeskanowania kodu kreskowego i potwierdzenia operacji – system prowadzi operatora przez cały proces. Dodatkowo seria zabezpieczeń typu Poka-Yoka (np. brak możliwości zaraportowania produkcji, jeśli nie wykonano poprzedzającej operacji technologicznej) zapewnia wiarygodność danych wprowadzanych do systemu.

Zobacz nasze inne historie sukcesów